Co to jest faktoring i do jakich podmiotów jest skierowana tego typu usługa?

Wiele spółek, jakie zajmują się przykładowo sprzedażą różnych towarów, powinna czekać na opłacenie swych rachunków przez czas nawet paru miesięcy. Jest to legalne, jednak nie ułatwia to działania firmy, ponieważ ma negatywny wpływ na płynność materialną konkretnej spółki.

Na szczęście funkcjonuje pewne wyjście, które pozwala przedsiębiorcy, który wystawił fakturę z długim czasem jej zapłaty na niemalże natychmiastowe otrzymanie pieniędzy. Jest to możliwe za sprawą tego typu usługi jak faktoring. Istnieją w niej 3 strony.

Zajmujący tekst? W takim razie namawiamy Cię, byś przeczytał następne informacje z witryny (https://www.biuro-protax.pl/), którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Wejdź proszę w podany link.

spółka, która wystawia fakturę to faktorant. Przekazuje ona uprawnienia do konkretnego roszczenia na faktora, czyli firmę, jaka wypłaca faktorantowi równowartość danej faktury pomniejszoną o prowizję faktora. Ostatnią stroną transakcji faktoringu jest dłużnik, jaki nadal musi zapłacić fakturę, lecz już nie tak jak to pierwotnie było – faktorantowi, ale faktorowi.

panorama - pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Warto jednak dodać, że przedmiotem factoringu nie musiałyby zostać jedynie faktury. Mogłyby nim okazać się także świadczenia pomocnicze, zwane działaniami ponadplanowymi o charakterze usługowym, między innymi poradnictwo czy czynności administracyjne, przykładowo inkaso należności.

Zaintrygował Cię nasz opis? To świetnie! Nowe tak samo świeże treści znajdziesz pod tym odnośnikiem – tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (https://www.profill.com.pl/programy-motywacyjne).

Usługa faktoringu jest skierowana do:

– przedsiębiorstw chcących zabezpieczyć się przed problemami finansowymi swoich odbiorców,
– spółek szukających opcjonalnych źródeł finansowania bieżącej działalności,

– spółek szukających sposobu na zmotywowanie swych partnerów biznesowych do terminowego regulowania zobowiązań,
– podmiotów przemysłowych poszukujących elastycznych oraz kompleksowych świadczeń pieniężnych,
– firm wykorzystujących odroczone terminy płatności (kredyt kupiecki).

Leave a Reply

*