Co takiego posiada w sobie biżuteria srebrna, że jest tak bardzo chciana?

Srebro jest metalem wytwornym, raczej tanim, a przy tym banalnym w obróbce. Przez kilka tysięcy lat tworzono z niego naczynia stołowe, kielichy, tace, misy a także talerze, sprzączki do pasów, zapinki do ubrań, a także dekoracje dla mężczyzn i kobiet. Srebro dogadzało jako środek monetarny, wybijano z niego też monety. Do dzisiejszego dnia jest używane jako lokata kapitału. Współcześnie jest używane w wielu dziedzinach przemysłu, a w jubilerstwie wiedziewyższość.

Srebrny naszyjnik

Autor: Christina Clendenin Tate
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria srebrna jest wyjątkowa chociażby ze względu na właściwości samego srebra – ma ono albowiem działanie bakteriobójcze – sprawdź więcej na polecanej stronie. Dlatego na przykład srebrne klipsy nie bsprawdź więcej na polecanej stroniee. Po drugie srebrna biżuteria w zestawieniu ze sztuczną, o wiele lepiej akceptuje upływ czasu. Srebrną biżuterię wystarczy tylko niekiedy dobrze wyczyścić kiedy zaczernieje. Najskuteczniejszą, a równolegle najmniej inwazyjną strategią czyszczenia tej biżuterii jest przemycie jej wykorzystując przebieg elektrolizy, inaczej na dno plastikowego albo szklanego naczynia kładziemy folię aluminiową, następnie nalewamy parę litrów wrzącej wody „doprawionej” kilkoma łyżeczkami soli.

Kliknij bez strachu ten link a zobaczysz, że w najświeższym źródle przedstawiono niesamowicie interesujące materiały. One też są dające do myślenia.

Później do naczynia z wodą kładziemy biżuterię. W zależności od stopnia pobrudzenia, na wyniki trzeba wyczekiwać od kilku minut aż do kilku godzin. Srebrna biżuteria jest powszechna, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę biżuteria sklep internetowy, by odkryć wszystkie dodatki jakie pragniemy kupić. Propozycja tych sklepów jest rozległa, zbiór nie do obejrzenia przez jeden dzień, więc bodajże każdy znajdzie coś dla siebie.


Lecz, gdy szukasz tylko srebrnych dodatków wtedy do hasła biżuteria sklep internetowy wystarczy dopisać srebrna i przeniesiemy się w rzeczywistość jubilerskich nowości. Biżuteria srebrna to autentyczna kopalnia przeróżnych stylów. Różne warianty srebra (na przykład: srebro matowe, srebro rodowane) posiadają odmienne własności oraz design. Dlatego też, dobrze jest eksperymentować przeróżnymi srebrnymi częściami biżuterii, aby odszukać swój własny niezwykły styl.

Leave a Reply

*