Co prawidłowo jest wykonać, aby zmienić dostawcę gazu?

Paliwo gazowe jest jednym z najczęściej stosowanych w Polsce. Większa część mieszkańców wykorzystuje gaz ziemny do przyrządzania potraw – jest to w dalszym ciągu znacznie mniej kosztowne rozwiązanie od wykorzystywania kuchenek na prąd czy indukcyjnych. Oprócz tego niektóre domy są ogrzewane piecami gazowymi, gaz jest też stosowany do ogrzewania wody w części przepływowych ogrzewaczy.

butle z gazem

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Poza ty niektóre samochody są poruszane dzięki zamontowanej w nich instalacji na gaz.

Dużo ludzi poszukuje ciekawych informacji na ten temat temat. Niezłym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (https://procleaner.pl/). Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Gaz ziemny wydobywa się na północy i wschodzie Polski, reszta zapotrzebowania jest zaspokajana za pomocą gazu sprowadzanego z Rosji oraz pozostałych krajów.

Dostawcy gazuW Polsce sprzedaż paliwa gazowego jest dokonywana przez parę spółek lokalnych, oraz przez giganta rynku gazowego, którym jest Grupa Kapitałowa PGNiG. Niestety, lokalni dostawcy są uzależnieni od tej spółki, od której muszą odkupić paliwo do dalszej sprzedaży. Dzieje się tak dlatego, że do tego przedsiębiorstwa należą wszystkie zakłady wytwarzając paliwo gazowe w kraju, ta spółka podpisuje również umowy o charakterze międzynarodowym z firmami z innych krajów. Mimo to, że cena dla nabywcy hurtowego jest mniejsze od tej dyktowanej odbiorcy detalicznemu, dostawcy gazu w Polsce nie w każdym przypadku mogą zagwarantować konkurencyjnych kosztów. Niektóre firmy dodatkowo przemycają w umowach dużo dodatkowych opłat.

Zmiana dostawcyJeśli jednak oferta, którą proponuje inny dostawca jest zachęcająca, warto wiedzieć jak poprawnie dokonać zmiany.

Chciałbyś dowiedzieć się coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona www laweta opole z pewnością będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż znajdziesz na niej dużo podobnych informacji.

W pierwszej kolejności należy nawiązać kontakt z wybranym sprzedawcą gazu i wynegocjować zadowalającą cenę.

Następnie należy zawiadomić wcześniejszego dostawcę o zamiarze rozwiązania umowy nabycia gazu. W przeciwnym razie można otrzymywać nawet dwa rachunki od obu dostawców. Pomimo tego, że liczba jednostek wybierających odmiennego dostawcę gazu wzrasta, ciągle nie jest to popularna praktyka. Środki masowego przekazu informują, że do połowy minionego roku tego rodzaju zmiany dokonało zaledwie kilkaset podmiotów – klientów indywidualnych oraz firm. Widać jednak tendencję wzrostową, w pierwszym roku gdy tego rodzaju zmiana była możliwa, zdecydowało się na nią zaledwie kilku klientów.

Leave a Reply

*