Co można położyć na podłogę zamiast popularnych desek z drewna

Jednym z najczęściej używanych surowców używanych przy podłogach w mieszkaniach i domach, jest zwykłe drewno. Lecz od pewnego czasu traci ono swoją popularność, bo koszt zakupu takiej podłogi nie jest niski, nie układa się ich najlepiej i mogą również wystąpić kłopoty z konserwowaniem. Dlatego też próbuje się zastąpić drzewo innymi materiałami, które będą tańsze i prostsze w montażu, a często bardzo podobnie będą wyglądać.

Największym zainteresowaniem cieszą się różne rodzaje paneli, charakteryzują się one bardzo dużą trwałością i estetyką, w prosty sposób się je także montuje. Ich dużym plusem jest również to, że są bardzo przyjemne do chodzenia, z tego też powodu najczęściej można je spotkać w pokojach i salonach. Tego ostatniego powiedzieć nie można o innym produkcie, czyli płytkach drewnopodobnych. Są to tak naprawdę normalne płytki podłogowe, ale posiadają fakturę bardzo przypominającą zwykłe drewno.

Podoba Ci się wpis artykuł?! To przejdź do oferty materace dla dzieci, aby zapoznać się z ciekawymi info na omawiany temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Gdyby nie to, że są jednak chłodniejsze, to wielu ludzi mogłoby je w pierwszej chwili pomylić. Dla zaciekawionych: produkty kfa.

Płytki drewnopodobne od jakiegoś czasu są coraz częściej wybierane przez klientów. Firmy takie jak jak Paradyż, Opoczno czy Polcolorit nauczyły się w taki sposób wytwarzać płytki, żeby przypominały one strukturę drewna w każdym szczególe. Nie ma żadnych problemów z odtworzeniem jasnego bukowego drewna czy starej deski (wyrówniarko grubościówka) z sękami. Naśladownictwo takie to nie tylko kolorystyka, lecz również faktura – płytki mają taki wygląd były wykonane z prawdziwego drewna, a

płytki drewnopodobne

Autor: Venus
Źródło: Max-Fliz

liczba dostępnych wzorów cały czas się powiększa. Tu znacząco więcej: .

Ze względu na to, że nadal są to płytki, to kupuje się je najczęściej do miejsc które są narażone na większe zabrudzenia i kontakt z wodą – czyli kuchni, przedpokojów i łazienek. Układa się je identycznie, jak płytki klasyczne, bardzo podobna jest również ich zwykła pielęgnacja. Bez żadnych problemów można je myć za pomocą detergentów, są też odporne na zanieczyszczenia i zarysowania. Niektórzy instalują pod posadzką z płytek ogrzewanie podłogowe, wtedy w takim pomieszczeniu faktycznie będzie bardzo przyjemnie i miło.

Leave a Reply

*