Co aktualnie trzeba wiedzieć o chryzantemach ogrodowych?

Chryzantemy to kwiaty, których okres kwitnienia przypada na jesień. Stąd zapewne wynika ich popularność w naszych ogrodach. Jesienią kwitnie znacznie mniejsza liczba kwiatów, z tego też powodu kolorową ozdobą ogrodów są właśnie te kwiaty. W zależności od warunków pogodowych ich okres pokrywania się kwiatami może być bardzo długi, własną urodę tracą dopiero po pojawieniu się zimniejszych dni.

Odkąd w XVIII wieku chryzantemy zjawiły się w Europie ogrodnicy zapragnęli stworzyć sporo typów tych wyjątkowych roślin. Są pośród nich zarówno odmiany hodowane w doniczkach, jak i do hodowania w ogrodach. Wśród odmian typowo do doniczek znajdują się chryzantema wielkokwiatowa. Ceniona chryzantema wielkokwiatowa cechuje się naprawdę dużymi kwiatostanami – dowiedz się więcej o Zakładzie Ogrodniczym Produkcji Sadzonek Chryzantem. Chryzantema ogrodowa to także bardzo duży wybór przeróżnych odmian. Współczesna chryzantema ogrodowa to już nie tylko rośliny jednoroczne, ale też byliny, które mogą zimować w ziemi. Chryzantemy jednoroczne zakwitają wcześniej od tych które zostawimy w gruncie, ale wcześniej także przekwitają. Jeśli chcemy więc, aby zdobiły one nasz ogród przez długi czas, warto sadzić rośliny które należą do gatunków kwitnących jeden rok, jak również typy bylinowe.

kwiatek

Autor: Lukas Martini
Źródło: http://www.flickr.com

Poszczególne typy chryzantem bylinowych muszą być na zimę usuwane z ziemi oraz przechowywane przez zimę w chłodniejszych i suchych pomieszczeniach. Te, które są w stanie zimować w gruncie warto po pojawieniu się pierwszych przymrozków przykryć gałązkami roślin iglastych lub przeznaczoną na zimę włókniną.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ciekawy, to koniecznie kliknij tu i przeczytaj tamto źródło (https://robinia.waw.pl/nasadzenia-drzew-w-warszawie/ ) – tam też znajdziesz dużo godnych uwagi informacji.

Okrycia należy zdejmować dopiero na samym początku kwietnia. W uprawie w ziemi nie będą sprawdzały się wielkokwiatowe odmiany chryzantem. Tak więc odmiany te są często traktowane jako rośliny żyjące tylko rok.

Pośród odmian które są w stanie zimować w gruncie szczególną urodą wyróżnia się typCameo o wielkich kwiatostanach w kolorze jasnoróżowym. Jeśli zamierzamy posadzić chryzantemy bylinowe we własnym ogrodzie to odmianą, którą należy polecić jest także Primrose Button. Chryzantemy wysadzone w gruncie nie lubią wilgotnych stanowisk – czytaj więcej o ofercie Zakładu Ogrodniczego Produkcji Sadzonek Chryzantem.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odnośnik do źródła, a przeczytasz informacje na opisywany temat, który niewątpliwie Cię zainteresują.

W okresie, kiedy szybko rosną, musimy je nawozić produktami wzmacniającymi. Co trzy lata odmiany zimujące w gruncie wymagają przesadzenia na inne miejsce w ogrodzie. Uprawa chryzantem nie jest łatwa. Kiedy jednak się do niej przyłoży, rośliny te odwdzięczą się bajecznymi kwiatami.

Leave a Reply

*