Cieszmy się jedzeniem

Obecny tryb życia dużej ilości ludzi zdecydowanie odbiega od ideału. Nieustannie gdzieś pędzimy. Po drodze bywamy narażeni na wiele stresujących sytuacji. Nie wiemy, jak dobrze relaksować się. Już nawet nie pamiętamy, kiedy byliśmy ostatni raz na wakacjach z najbliższymi.

Zupa dyniowa

Autor: Restauracja Pieprz i Wanilia
Źródło: Restauracja Pieprz i Wanilia
Nawet w wolne dni od pracy mamy na głowie dużo problemów i nie potrafimy naładować się pozytywną energią na kolejny pracowity tydzień.

Ale naszym najpoważniejszym błędem jest nieodpowiednia kultura jedzenia. W ciągu tygodnia wrzucamy do swojego żołądka byle co. Bardzo często w czasie przerw na lunch w pracy odwiedzamy restauracje z fast foodem, gdzie zamawiamy niezdrowe dania.

To wszystko zalewamy hektolitrami kawy, która wypłukuje z naszego ciała niezmiernie cenny magnez, odpowiedzialny za prawidłową pracę naszego mózgu. I choć cały czas zapychamy się różnymi przekąskami, bywamy w rzeczywistości niedożywieni. W naszym organizmie brak bardzo wielu kluczowych elementów odżywczych.

Przez to, tak łatwo łapiemy przeziębienia. Ciągle jesteśmy niewyspani i rozdrażnieni. Nasze ciało wysyła nam dobitne oznaki alarmowe, które my ciągle ignorujemy.Takie niezdrowe życie może stać się powodem wielu wyjątkowo poważnych chorób. Dlatego powinniśmy pomyśleć o swoim zdrowiu i już dzisiaj zmienić swój styl odżywiania się. W pierwszej kolejności, postarajmy się przygotowywać posiłki samodzielnie. Niech to będzie dla nas doskonałą zabawą, a nie jedynie przykrym obowiązkiem, który chcemy jak najprędzej odhaczyć. W sieci odnajdziemy mnóstwo ciekawych przepisów.

Łosoś z szafranem, czy też sprawdź ofertę makaronu wieloziarnistego Czaniecki z sosem carbonara to potrawy, którymi rzucimy na kolana naszą rodzinę. Pamiętajmy o zupach, które są niezwykle ważnym składnikiem naszej codziennej diety. Spróbujmy czegoś niecodziennego, jak na przykład zupa meksykańska, czy krem z brokułów.

I nauczmy się tego, że smakami należy się rozkoszować. Dlatego postarajmy się chociaż jeden posiłek w ciągu dnia zjeść w gronie swoich najbliższych. Zróbmy wszystko, aby ten moment stał się naprawdę wyjątkowy i cieszmy się wspólnym ucztowaniem.

Leave a Reply

*