Chryzantema jako odmiana oblicza jesiennych rabat, też w ogrodzie

Chryzantemy przynależą do ładnych i niezwykle różnych kwiatów. W przeważającej części są hodowane przez fachowców w szklarniach. Taką formą uprawy cechują się najpiękniejsze rodzaje tych roślin. Uprawa chryzantemy nie powinna przysporzyć problemów. Warto się pokusić na owe kwiaty, bowiem większa część z nich rozkwita późną jesienią. Będą tworzyć ciekawe barwne akcenty w ogrodzie. Dzięki rozmaitości i wyrazistości z pewnością przekształcą oblicze jesiennych klombów.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy zwykle łączone są z Dniem Zmarłych. Posiadają one mnóstwo odmian z jakich część można uprawiać w szklarniach, a część w ogrodach. Do uprawy w ogrodach świetnie nada się złocień ogrodowy należący do grupy roślin rabatowych. Chryzantema ogrodowa preferuje ziemie żyzne. Ciężkie gleby zwiększają możliwość zmarznięcia rośliny. Najlepsze stanowisko winno być przyzwoicie nasłonecznione. W okresie wzrostu wymagają metodycznego nawożenia, do dwóch razy w miesiącu. Najodpowiedniej używać nawóz (humus nawóz) w formie płynnego roztworu.

Aby ich kwitnienie było obfitsze, należy na początku lata uszczykiwać czubki. Ów zabieg zapewni silniejsze rozkrzewienie, a w następstwie większą liczebność uformowanych kwiatów. Chryzantema ogrodowa posiada wielorakie przeznaczenie – dowiedz się więcej o chryzantemach. Sprawdzi się zarówno na rabatach, w grupach, albo też na kamienistych aranżacjach. Co parę lat należy kwiaty przesadzić w nowe punkty i wykonać rozdzielanie. Po wykopaniu rośliny rozdzielamy ją ostrym przyrządem na części. W razie potrzeby nazbyt długie i rozrośnięte korzenie można trochę skrócić.

chryzantem

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Przy rozmnażaniu poprzez rozsady powinno się mieć na uwadze, że bierzemy je z czubków rośliny. Podłoże do sadzonkowania może zostać przyrządzone z torfu. Rozsady nieznacznie zanurzone w podłożu ukorzenią się w przeciągu kilku tygodni. Najpoprawniej rozmnażać je pod nakryciami w inspekcie. W cieplejszych warunkach przy dostatecznym zraszaniu ukorzeniają się w ciągu kilku tygodni. Chryzantema ogrodowa potrzebuje również odpowiednich oprysków w razie pojawienia się schorzeń. Ażeby te kwiaty cudownie i długo kwitły należy zagwarantować im optymalne warunki wzrostu.

Leave a Reply

*