Chryzantema jako odmiana oblicza jesiennych rabat, też w ogrodzie

Chryzantemy przynależą do ładnych i niezwykle różnych kwiatów. W przeważającej części są hodowane przez fachowców w szklarniach. Taką formą uprawy cechują się najpiękniejsze rodzaje tych roślin. Uprawa chryzantemy nie powinna przysporzyć problemów. Warto się pokusić na owe kwiaty, bowiem większa część z nich rozkwita późną jesienią. Będą tworzyć ciekawe barwne akcenty w ogrodzie. Dzięki rozmaitości i wyrazistości z pewnością przekształcą oblicze jesiennych klombów.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com
Chryzantemy zwykle łączone są z Dniem Zmarłych. Posiadają one mnóstwo odmian z jakich część można uprawiać w szklarniach, a część w ogrodach. Do uprawy w ogrodach świetnie nada się złocień ogrodowy należący do grupy roślin rabatowych. Chryzantema ogrodowa preferuje ziemie żyzne. Ciężkie gleby zwiększają możliwość zmarznięcia rośliny. Najlepsze stanowisko winno być przyzwoicie nasłonecznione.

Wciągający tekst? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to zobacz również na podobne źródła (https://agrotal.pl/Daymsa/pr/35) zawierające pokrewne zagadnienia – one zupełnie Cię pochłoną.

W okresie wzrostu wymagają metodycznego nawożenia, do dwóch razy w miesiącu. Najodpowiedniej używać nawóz w formie płynnego roztworu.

Aby ich kwitnienie było obfitsze, należy na początku lata uszczykiwać czubki. Ów zabieg zapewni silniejsze rozkrzewienie, a w następstwie większą liczebność uformowanych kwiatów. Chryzantema ogrodowa posiada wielorakie przeznaczenie – dowiedz się więcej o chryzantemach. Sprawdzi się zarówno na rabatach, w grupach, albo też na kamienistych aranżacjach. Co parę lat należy kwiaty przesadzić w nowe punkty i wykonać rozdzielanie. Po wykopaniu rośliny rozdzielamy ją ostrym przyrządem na części. W razie potrzeby nazbyt długie i rozrośnięte korzenie można trochę skrócić.

chryzantem

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Przy rozmnażaniu poprzez rozsady powinno się mieć na uwadze, że bierzemy je z czubków rośliny. Podłoże do sadzonkowania może zostać przyrządzone z torfu. Rozsady nieznacznie zanurzone w podłożu ukorzenią się w przeciągu kilku tygodni. Najpoprawniej rozmnażać je pod nakryciami w inspekcie. W cieplejszych warunkach przy dostatecznym zraszaniu ukorzeniają się w ciągu kilku tygodni. Chryzantema ogrodowa potrzebuje również odpowiednich oprysków w razie pojawienia się schorzeń. Ażeby te kwiaty cudownie i długo kwitły należy zagwarantować im optymalne warunki wzrostu.

Leave a Reply

*