Chcesz ogrzewać mieszkanie olejem opałowym? Musisz zakupić porządny zbiornik do przechowywania paliwa!

Żyjemy w regionie, którego klimat obliguje właścicieli domów do ogrzewania przestrzeni mieszkalnych przez prawie pół roku, przez co bez końca poszukuje się oszczędniejszych alternatyw grzewczych. Coraz większym zainteresowaniem Polaków cieszy się stosowanie oleju opałowego.

Olej należy magazynować, czy wiesz jak?

zbiornik

Autor: Kai Morgener
Źródło: http://www.flickr.com

Wykorzystanie oleju opałowego szczyci się w Polsce coraz znaczniejszym zainteresowaniem. Ogrzewanie domu mieszkalnego przy zastosowaniu oleju nakłada na gospodarza domu potrzebę zgromadzenia znaczniejszej ilości paliwa. Warto wspomnieć, że tego rodzaju paliwo powinno być przechowywane w określonych okolicznościach, jakie na wypadek wycieku zmniejszają ryzyko pożaru i innych niebezpieczeństw. Składowaniu oleju opałowego służą profesjonalne zbiorniki olejowe. Każdy człowiek, który pragnie ogrzewać mieszkanie przy użyciu oleju opałowego, musi zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki.

Jak wybrać dobry zbiornik ((link do wpisu)) na paliwo?

Zainteresowanie wykorzystaniem oleju opałowego powoduje, że w punktach handlowych napotkać można szeroki wybór zbiorników na olej i bywa trudno wybrać ten, który optymalnie się odnajdzie w konkretnym przypadku. Zbiorniki na olej najczęściej są produkowane z polietylenu PE-HD. Mogą mieć formę jedno lub dwupłaszczyznową. Przy kupnie zbiornika na olej warto także upewnić się, że przedmiot posiada ochronę przed przenikaniem zapachu, który bywa dość nieprzyjemny. Zbiornik musi mieć też zabezpieczenie przed niekontrolowanym wyciekiem oleju. Zobacz szczegóły: niezawodne zbiorniki olejowe.

Zbiornik na oleju najlepiej umieścić na zewnątrz

zbiorniki na olej opałowy

Źródło: http://kingspanenviro.de/

Sprzedawcy polecają instalację tego rodzaju zbiorników poza obrębem budynku. Umieszczając zbiornik (przetestuj zbiorniki podziemne od Mar Agency) na zewnątrz, powinno zadbać o aparaturę podgrzewającą paliwo, jak także zadbać o odpowiedni dystans względem innych budynków na terenie ogrodu. Jeśli jednak zamierza się zainstalować zbiornik na olej opałowy w domu – powinno odbyć się to w piwnicy lub na najniższej naziemnej kondygnacji budynku. W takim przypadku trzeba zatroszczyć się o wymaganą klasę odporności przeciwogniowej u ścian i stropów w pomieszczeniu, w którym umieszczony zostanie zbiornik.

Leave a Reply

*