Był taki czas w postsowieckiej historii naszego kraju, kiedy spory odsetek Polaków wyjeżdżał do Wielkiej Brytanii za pracą

Polonia w Anglii należy do jednej z większych na naszym kontynencie. Polacy polubili wyspy za to, że dostaje się wypłatę u nich w funtach, a to w przeliczeniu na „nasze” daje naprawdę spore sumy.

szkło

Autor: PEKA
bus do Londynu

Autor: Otwarte Klatki
Źródło: http://www.flickr.com
deski tarasowe

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk s.j.

Część z Polaków wyjechała do Anglii na jakiś czas – zarobić na dom czy wesele.

Udało nam się przykuć Twoją uwagę naszym ciekawym wpisem? Świetnie. W takim razie namawiamy – kliknij w link ciągniki siodłowe i przejdź do kolejnej strony po detale.

Inni dostali tam świetną pracę, znaleźli męża czy żonę i chyba zostaną już na zawsze. Tęsknią rzecz jasna za rodziną, która żyje w kraju nad Wisłą, ale życie niekiedy tak się układa. Na szczęście Wielka Brytania to przecież nie Australia. W mniej niż dobę mamy możliwość dojechać do najbliższych w Polsce, aby spędzić z nimi przykładowo Boże Narodzenie. Rzecz jasna po krótkim urlopie w rodzinnym domu trzeba pojechać z powrotem do biura i do swojego życia. Jeśli przyjeżdżamy do Polski, to potem potrzebny jest nam również bus do Londynu. Jeśli wybieramy się do rodziny dwa razy do roku, w okresie głównych świąt, żeby ten piękny i rodzinny okres spędzić wspólnie, to należy nie zapominać o tym, by zabukować bilety ze sporym wyprzedzeniem, gdyż w tym czasie wielu rodaków pragnie uczynić dokładnie to samo. W dzisiejszych czasach podróż jest niezwykle wygodna, ponieważ wszystkie autokary są nowoczesne. Mamy w środku klimatyzację oraz bezpłatne Wi-Fi.

W wielu możemy także oglądać wiele filmów oraz seriali, gdyż każdy pasażer ma umieszczony przed sobą ekran. Każdy otrzymuje także słuchawki, aby nie przeszkadzać sąsiadom. Wygoda takiej podróży jest o wiele większa niż jeszcze kilka lat temu.

Leave a Reply

*