Budowa dróg w Polsce

Krajowe drogi to w dalszym ciągu temat dialogów oraz anegdot. Nie da się jednak ukryć, iż w ciągu minionych dziesięciu lat Rzeczpospolita Polska poczyniła tu duże postępy, zaś kilometry współczesnych autostrad oraz dróg ekspresowych powodują, iż podróżowanie po Polsce robi się coraz to szybsze.
Rozwój oraz budowa drogowej infrastruktury były jednymi z głównych zadań, jakie Polska musiała podjąć po dołączeniu do Wspólnoty Europejskiej.

Właśnie to miało pozwolić nam dogonić Zachód, a także polepszyć krajową gospodarkę.

Chcesz przeczytać więcej nowości na prezentowany problem? Jeśli tak, to bez obawy kliknij tu, a na pewno poczujesz zadowolenie.

Myślenie w rodzaju „autostrady powstaną, gdy będą na to fundusze” podmieniono tezą, że pieniążki pojawią się, gdy zbudujemy autostrady. Pieniądze zresztą też się znalazły – wraz z wejściem Polski do WE jak też zostały znakomicie wyczerpane.

pojazdów
wydajność

Autor: ARA Pneumatik
Źródło: www.arapneumatik.pl
Drugim czynnikiem sprzyjającym powstawaniu autostrad była organizacja Euro w 2012 r. Odgórnie określony termin sprawił, iż prędkie pobudowanie dróg stało się pierwszeństwem nie tylko dla drogowców. Możemy oznajmić, że politycy doskonale zdawali sobie sprawę, iż wyborcy nie wybaczyliby im niewywiązania się przynajmniej z dużej części przygotowań do Euro 2012. Budowa dróg ma olbrzymi wpływ na polską gospodarkę. Przedsiębiorstwa chętniej wkładają środki tam, gdzie liczyć mogą na dobrą logistykę oraz infrastrukturę. Bezproblemowe połączenia znacznie skracają czas podróży, umożliwiają zatem ludziom dojazd do pracy do większych miast i służą turystyce. Mniejsze koszty transportu odbijają się również w kosztach produktów oraz usług.

Wciąż narastające wymagania wobec nawierzchni np. w stosunku do jej wytrzymałości na spękania niskotemperaturowe skłaniają fabrykantów materiałów drogowych do poprawiania ich właściwości. Przykładem takiego materiału może być asfalt wysokomodyfikowany.

Leave a Reply

*