Broszka to sposób na dopełnienie swojego ubioru

Broszka. Mała rzecz a cieszy. Przy czym taka w niej siła… Nieodpowiednio dobrana sprawi, że będziemy wyglądać poważniej i popsuje nawet najbardziej przemyślany strój. Idealnie dopasowana, nada pożądanego efektu kreacji, a nam zdecydowania i elegancji. Na pewno są wśród nas panie, którym broszki kojarzą się z minionymi epokami, stylem retro i spadkiem po babci. Ale prawdziwe fashionistki i osoby, dobrze zorientowane w świecie mody wiedzą, że biżuteria ta przejawia się co sezon wśród kolekcji najlepszych projektantów.

W jaki sposób nosić broszki aby dodawały nam urody a przy tym odejmowały lat?

Stylizacja modowa

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z ważniejszych zasad: łączmy stare z nowym. Nie przerażajmy się połączeń typu : babcina broszka ze szlachetnych materiałów i zwykły T – shirt z sieciówki. Właśnie na takim efekcie przełamania nam zależy! Na mniej wysublimowanym, acz spektakularnym stylu. Zasada ta tyczy się też w drugą stronę – odważmy się, by do sukienki, żakietu czy płaszcza w stylu vintage przypiąć nowoczesne, szalone broszki z filcu, plastiku. Dobrym pomysłem jest też samodzielne jej stworzenie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka. Drugą mającą znaczenie okolicznością, którą musimy wziąć pod uwagę, jest miejsce w którym przypinamy broszkę. Oczywiście, najbardziej popularnym miejscem jest klatka piersiowa, ale dlaczego by nie ozdobić kołnierzyka? Najzwyklejsza koszula nabierze dzięki naszej kreatywności wyrafinowania i szyku.Trzecia zasada brzmi: broszki dobrze wyglądają nie tylko w połączeniu z marynarkami i sukienkami, ale też ze swetrami. Nudny dzianinowy sweter nabierze oryginalnego i zupełnie nowego stylu tworząc duet z broszką.

Broszka to też sprawdzony przez nasze mamy sposób na przerobienie naszych torebek, rękawiczek, pasków czy też butów. Znany stylista Gok Wan w interesujący sposób uczy kobiety jak ze skromnych pantofli stworzyć najistotniejszy punkt naszej stylizacji dopinając dwie broszki (sprawdź w sklepie). Brak nam funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie obawiajmy się więc broszek! Prawidłowo dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom.

Leave a Reply

*