Blaty kuchenne

Jeszcze sto lat temu w dobrym towarzystwie o kuchni zupełnie nie prowadziło rozmów. Gościła w niej jedynie kucharka, pokojówka i służąca i dbano tylko o to, aby aromaty gotowanych posiłków nie wydobywały się do reszty domu. Nie było osób, które przykładały wagę do tego, jak wygląda. Aż do chwili obecnej. W obecnych latach w kuchni rodzina zbiera się nie jedynie na wspólne kolacje, spędza się tu miłe chwile, gotuje z przyjaciółmi, a także organizuje małe uroczystości. Krótko mówiąc: jednym z ważniejszych aspektów w kuchni jej …trwałość. A ściślej,precyzyjniej odporność blatów kuchennych. Musimy tylko podjąć decyzję na jaki model wybrać.

blat kuchenny

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Do znacznej części kuchni zawsze uda nam się dobrać z drewna – od stylu rustykalnego, po nowoczesny. Drewno jest nietrudne w obróbce, więc bez problemu uzyskamy zamierzony kształt. Konieczne jednak będzie by zabezpieczyć jego warstwę wierzchnią – olejowaniem lub lakierowaniem gdyż drewno jest podatne na plamienia a przy tym przy tym nie jest odporne na wysokie temperatury.

Takich problemów w eksploatacji nie doświadczymy z blatem z kamienia. Możemy na nim bez bez żadnych przeszkód kroić i traktować gorącymi naczyniami. Ponadto, po intensywnym okresie użytkowania nadal będzie prezentował się jak nowy. Jedyną wadą jest cena, gdyż kamień ( kamień do ogrodu, kamień do ogrodu cena, kamień do ogrodu biały, kamienie do ogrodu aranżacje, kamień na alejki do ogrodu, kamień w ogrodzie aranżacje do ogrodu, kamień do ogrodu ceny, kamienie do ogrodu cena, kamienie do ogrodu ceny, kamienie do ogrodu cennik, kamień do ogrodu duży, kamień do ogrodu drobny, kamienie do ogrodu duże, kamienie do dekoracji ogrodu, kamienie do ogrodu firma, kamien do ogrodu, kamień do ogrodu granit, kamienie do ogrodu hurt, kamienie ozdobne do ogrodu hurt, ile kosztuje kamien do ogrodu, kamienie do ogrodu japońskiego, kamień do ogrodu mosina, kamienie do ogrodu na ścieżki, kamienie do ogrodu najtaniej, kamienie do ogrodu otoczaki, kamienie do ogrodu tanio ) to jeden z droższych materiałów wykończeniowych. Niemal identyczne w działaniu są blaty z konglomeratów, czyli mieszanek minerałów.

Jeżeli zainteresowały Cię informacje przedstawione na naszej stronie, to na pewno przypadną Ci do gustu także dalsze newsy (https://eswieczka.pl/kategoria-produktu/swiece-caloroczne/swieczki-emotikon/), które umieściliśmy w linku pod spodem.

Jedne i drugie muszą być przycinane a także wstawiane przez fachowca.

Równie dobrym i tańszym pomysłem będzie pokuszenie się o wykonanie blatu z płytek ceramicznych, które są odporne na wysokie temperatury i działanie środków chemicznych. Projekt do raczej rustykalnych kuchni. A co z kuchnią nowoczesną i minimalistyczną? W tym temacie idealnie sprawdzą się blaty z aluminium lub stali, najlepiej kwasoodpornej ,to oznacza higienicznej i łatwej do utrzymania w czystości. W takim wnętrzu dobrze będzie też wyglądał tak modny w ostatnich latach blat szklany – trwały i robiący wrażenie. Jak sami możemy się przekonać rynek budowlany posiada tak bogatą ofertę, iż każdy z nas wybierze odpowiednią. Odpowiednią do naszych upodobań i…portfela.

Leave a Reply

*