Blachy – jakie mają zastosowane?

W naszym kraju, Francji, USA, najzwyczajniej na całej kuli ziemskiej, ciągle utrzymuje się na wielkim poziomie popyt na wszelkiego rodzaju blachy. Cóż, na pewno są one niezbędne w wielu dziedzinach. W szczególności w budowlance.

Blacha

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Pomyślmy zatem, jakie blachy tak naprawdę mają zastosowanie. Może nie znam się na blachach, lecz bez cienia wątpliwości wiem nieco na owy temat. W końcu przez jakieś 7 lat pracowałem na kierowniczym stanowisku u czołowego producenta blach. Trudno w takim razie sądzić, iż przykładowo blacha do kontenerów (pod tym adresem – ) jest najzupełniej nieznajomym dla mnie zagadnieniem.

Należy choćby zwrócić uwagę, że bez blach praktycznie cała nasza gospodarka stałaby na gorszym poziomie. Czyli chociaż w sumie można wyobrazić sobie ten świat bez blach, to jednak jest to ciężkie. Nie chodzi w tym momencie wyłącznie o budownictwo, o nasze domy, dachy, ale także choćby sektor morski. Pewnie z takiej przyczyny najpotężniejszymi ludźmi na świecie są ci inwestorzy, którzy mają przedsiębiorstwa zajmujące się stalą – czyli przetwarzaniem jej, itp. Można w sumie powiedzieć, że popyt na stale specjalne będzie nieustannie wzrastał, a przynajmniej nie będzie dryfował w miejscu.

Sam z dużą chęcią jakiś czas temu zakupiłem akcje jednego ze stalowych gigantów – nie trzeba nawet być jakimś optymistą, aby dostrzec, iż zapewne nie stracę, a wręcz odwrotnie – zarobię względnie spore pieniądze. W czasie funkcjonowania w owej branży dostrzegłem, że bardzo często na przykład ludzie nie bardzo wiedzą czym są stale specjalne czy chociażby stal konstrucięcie (stal kwasoodporna)na (odwiedź: ). Zdaję sobie sprawę, iż to stosunkowo ciężkie kwestie, lecz zastosowanie stali jest tak zróżnicowane, że wypadałoby nieco zwiększyć swoją wiedzę. Takie jest przynajmniej moje prywatne zdanie.

A więc prawda jest taka, że blachy, ogólnie stal, mają wielkie znaclaser (cięcie laserem)e. Trudno rozumować, iż sytuacja jest odmienna. Chciałbym jeszcze dodać, że gdy kilka dni temu kupiłem blachę – była mi niezbędna do domu, dokonałem tego przez Internet. Przecież na spokojnie przykładowo blachodachówki możemy zakupić w sklepie internetowym. Często mówimy o sporo korzystniejszych cenach blach, więc zyski w żadnym razie nie są małe. Takie są właśnie fakty – zwróć na to należytą uwagę, drogi czytelniku.

Leave a Reply

*