Bierzemy pod lupę nasze ogumienie do auta

Wiosna już za pasem i zbliża się czas, kiedy będziemy w naszych samochodach wymieniać opony z zimowych na letnie. Warto trzymać rękę na pulsie i przyjrzeć się naszym oponom używanym w zeszłym sezonie, czy aby jeszcze są sprawne. Jeśli dojdziemy do wniosku, że nasze stare opony wymagają wymiany, warto przejrzeć ofertę rynkową właśnie teraz.

Odwiedzając warsztaty, dowiemy się nie tylko, ile wyniesie obecnie wymiana opon, ale także możemy zapytać o nowości dostosowane do różnych warunków, a także do naszych indywidualnych przyzwyczajeń.

aluminiowa felga w samochodzie

Autor: SonnyVisions Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej kupowane rozmiary opon to 195 65 r15 czy 195 50 r15 . Jeśli właściwie dobierzemy opony (sprawdź to), będziemy mogli mieć pewność, że zapewniają nam one dostatecznie duży poziom bezpieczeństwa oraz wygodę jazdy. Zapoznajmy się więc z testami opon, jakie przeprowadzają specjalistyczne instytuty. Ich wyniki upewnią nas co do jakości wybieranych przez nas opon.

Jeśli zdecydowaliśmy się już, jakie opony zamierzamy kupić, możemy zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, które sprzedają obecnie opony właściwie do każdego auta i w każdym rozmiarze. Sklepy te zapewniają dostawę na terenie całego kraju, a także różnego rodzaju promocje, takie jak dostawa gratis, montaż opon w cenie zakupu czy rabaty.

Jeśli stwierdzimy, że nasze opony letnie z powodzeniem posłużą nam jeszcze jeden sezon, natomiast przydałoby się wymienić opony zimowe, koniec sezonu zimowego może się okazać idealnym momentem, aby się tego podjąć. Wielu sprzedawców sposobi się już do sezonu wiosenno-letniego i chętnie pozbywa się zapasów magazynowych opon zimowych. To dogodna okazja, aby wyszukać dobrą ofertę na zakup opon zimowych po korzystnych cenach. W zależności od sprzedawcy może to dotyczyć opon w popularnych rozmiarach, na przykład 95 60 15, lub tym podobnych. Warto przemyśleć to zwłaszcza, jeśli dysponujemy miejscem, aby przechować je do następnego sezonu. Skontrolujmy jednak najpierw datę produkcji opon, gdyż, tak jak większość towarów, opony mają swój okres przydatności do użycia, a stare, zleżałe opony, zamiast zwiększyć bezpieczeństwo naszej jazdy, mogą się przyczynić do jego sporego obniżenia.

Źródło:

Leave a Reply

*