Bezpieczne place gier

Jednym z najistotniejszych czynników decydujących o bezpieczeństwie na placu zabaw lub obiekcie sportowym jest zagwarantowanie wysokiej próby nawierzchni tłumiącej upadek. Należycie zainstalowane bezpieczne nawierzchnie na place zabaw umożliwiają uniknąć wielu groźnych urazów (jak złamania czy zwichnięcia). Jest ogromnie wiele tworzyw tłumiących upadki, tak nawierzchnie syntetyczne takie jak płytki gumowe, syntetyczna trawa, bądź nawierzchnie wylewane, aż po materiały naturalne: piasek, kora, wióry itp. Naturalnie każdy z tych materiałów ma swoje wady a także atuty.

Plac zabaw dla dzieci

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Maty sztucznej trawy powstają z wysokiej jakości pianki polipropylenowej o zamkniętych porach. Dzięki temu możliwym jest uzyskanie mat o ogromnej trwałości, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Dzięki budowie porów pianki możliwe jest uwięzienie powietrza w ich wnętrzu. Po jego sprężeniu, pianka będzie mieć zdolność asymilowania energii. Budowa maty umożliwia wodzie przepływać swobodnie między jej zamkniętymi porami. Dzięki temu możliwy jest tak pionowy jak także poziomy drenaż, bez niebezpieczeństwa, iż mata będzie chłonąć wodę. Więcej na

Zależnie od żądanego stopnia absorpcji uderzenia, mata składa się z jednej lub dwu powłok, pokrytych sztuczną trawą.

artykuł (https://www.eremit.pl/grysy-ogrodowe/)%link%I wiek obfituje w mnogość różnych wiadomości. Najważniejsze jest to, żeby być na bieżąco – kliknij zatem w artykuł (https://www.eremit.pl/grysy-ogrodowe/).

Domyślnym kolorem wykończenia jest odcień zielony, jednak inne kolory są dostępne na życzenie. Zastosowanie mat z syntetycznej trawy umożliwia drenaż, tak pionowy jak też poziomy. Takie maty mogą być układane na większości odmian podłoża, będą pokrywać się z krawędziami danego podłoża, nie pękając bądź ulegając innemu uszkodzeniu. Więcej na .

Dziecko na placu zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Maty z syntetycznej trawy są łatwe w montażu. Są one wytwarzane wraz z łącznikami, umożliwiającymi spiąć je razem. Syntetyczna trawa może być łatwo ułożona na powłoce z pianki i wypełniona kruszywem, piachem albo mieszanką obydwu. Mata może zostać z łatwością przycięta z pomocą ostrego noża.

Do klejenia fragmentów maty polecamy nowoczesny klej d4 (). To kleje powszechnie uznawane za takie, które tworzą w pełni wodoodporne spoiny o najwyżej trwałości. Kleje D4 na zewnątrz mogą być używane, mogą także być narażone na działanie czynników pogodowych, aczkolwiek pod warunkiem zalania spoiny klejowej należytą ochronną powłoką.

Leave a Reply

*