Szkolenie pracowników w zakresie BHP

Jednym z obowiązków pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy, jest zagwarantowanie regularnych szkoleń pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Spotkanie może być organizowane i prowadzone przez zatrudniających, ale jeśli mamy zamiar żeby szkolenia z bhp we Wrocławiu w naszej firmie obywały się na najlepszym poziomie, musimy do takiego projektu zatrudnić firmę szkoleniową.

W tym celu posłuży nam internet. Wówczas jest też szansa aby prześledzić opinie internautów na temat poszczególnych kandydatów. Zapewnienie dobrych warunków pracy z całą pewnością wpłynie korzystnie na stan psychiczny i fizyczny pracowników, a przez to również na finanse firmy. Nadzór bhp na budowach czy w halach przemysłowych to najważniejsza sprawa, gdyż w takich miejscach najłatwiej o przykre zajścia.

Wypadki w pracy

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo z pozoru nieważna odzież robocza, może uratować życie. Pamiętajmy dlatego o stosowaniu środków ochrony indywidualnej np. maseczek, nauszników lub fartuchów. Na placu budowy np. najważniejszym elementem jest kask. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona głowy. Aby nie uwierał nas w czasie pracy, musimy go tylko odpowiednio dopasować do naszej głowy. Bez porządnych rękawic w trakcie prac fizycznych, ani rusz. Koniecznie musimy chronić ręce, a to jak grube i solidne powinny być rękawice zależy od charakteru powierzonych zadań.

Ale! Istnieją profesje w których użycie rękawic jest absolutnie zabronione, np. podczas toczenia lub frezowania.

Jeśli myślisz, że omawiana tutaj problematyka jest ciekawa, poznaj dodatkowo więcej w tym tekście, który także publikuje zbliżone publikacje.

Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.
Dlatego, tak ważne jest, aby w owych miejscach bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (szkolenia bhp w różnych miastach). Jak wiemy przestrzeganie przepisów nie będzie na odpowiednim poziomie jeśli nie będzie odpowiednich kontroli, dlatego ważne jest aby utrzymywać nadzór bhp. Zapoznanie się personelu z przepisami i zasadami bhp powinno być potwierdzone w formie podpisu. Podpis mówiący, że pracownik przeszedł szkolenie ma znaczenie dowodowe w razie ewentualnych wypadków i kwestii odszkodowawczej.

Leave a Reply

*