Najbardziej interesujące gry na PlayStation tego roku

Rynek gier komputerowych oferuje użytkownikom w chwili obecnej potężną paletę rozmaitych gatunkowo gier przygodowych, zręcznościówek, rozmaitych strategicznych i wielu innych. Zazwyczaj użytkownicy ich wiążą się z daną grą czasami na wiele miesięcy, dopiero potem, po przejściu całego scenariusza, decyduje się zmienić ją na inną, jednak często zdarza się, że użytkownicy zamiast zacząć grać w kolejny zupełnie nowy tytuł po prostu grają w kolejne części tej samej gry.

gry na Xbox One

Autor: Craighton Miller
Źródło: http://www.flickr.com
Bywa też tak, że następna część jeszcze nie wyszła na rynek i gracz rozpoczyna przygodę z zupełnie nowym tytułem. To najlepszy czas, żeby przechwycić klienta przez firmę produkującą gry. Dobrze napisany scenariusz ma możliwość sprawić, że klient stanie się zżyty na nowo na kilka miesięcy, a bywa że nawet lat, z całkowicie nową grą i stanie się jej stałym użytkownikiem.

Korporacje produkujące gry komputerowe prześcigają się permanentnie w nowych pomysłach. Poza warstwą scenariusza jest jeszcze niezwykle istotna sfera wizualna. Obecnie świat technologii komputerowych poszedł tak daleko, że gry komputerowe o słabej grafice właściwie nie mają racji bytu. Wystarczy zestawić ze sobą obecnie popularne gry z dawniejszymi tytułami, żeby dostrzec, o jak wielkiej zmianie i ewolucji mówimy.

Tworzy się również taki rodzaj gier, w których grafika nie jest najważniejsza. Są to gry strategiczne, lecz również typ gier edukacyjnych, pozwalające uczyć się przedmiotów szkolnych lub rozwijać zainteresowania muzyczne, albo historyczne. Większość jednak gier komputerowych bazuje na wywoływaniu u użytkownika adrenaliny oraz na interesujących scenariuszach wzbogaconych jeszcze o wspaniale stworzony świat wizualny. Czasami jest świat kosmicznych podróży między galaktykami, czasami jest to dawny świat odległej historii, czy magicznej fantastyki, nierzadko po prostu jest to sportowa rozgrywka albo zręcznościowy wyścig samochodowy.

Istnieją dodatkowo nie tylko na komputer, ale także na wiele urządzeń przeznaczonych jedynie do grania w nie, takich jak konsole typu PS3 oraz Kinect. Obecnie użytkownicy gier komputerowych, głównie młodzi korzystają głównie ze specjalnych konsol. W każdym sklepie z grami dostaniemy wiele różnych świetnych pozycji na tego typu urządzenia. Gry na PS3 to typowe gry przedstawione powyżej, jednak gry na Kinecta to raczej manualne zabawy dla kilku osób, które służą głównie rozrywce.

Leave a Reply

*