Atestowane drzwi do firmy – w jakim miejscu dostać?

Gdy projektujemy swoje własne lokum, większość elementów możemy wybrać wedle swojego gustu. Tańsze lub bardziej kosztowne, stalowe czy szklane – nikt przecież nie będzie nas nadzorować. Jednak wszystko zupełnie odmiennie wygląda w momencie urządzania naszej przyszłej firmy, w której będą pracować inni ludzie. Tutaj niestety trzeba stosować się do określonych zasad i często kupować artykuły trochę kosztowniejsze, ale za to zaopatrzone odpowiednie atesty. Tak samo sytuacja prezentuje się w przypadku drzwi.
Kodeks pracy niezwykle dba o to, żeby żadnemu człowiekowi na etacie nie stała się żadna krzywda w momencie służby. Z tego powodu został właśnie stworzony dział BHP, który trudni się eliminowaniem potencjalnych zagrożeń w każdym miejscu pracy. Bowiem w przypadku wypadku, to właśnie państwo w postaci ZUS-u musi wypłacić odszkodowanie. Dlatego też każda osoba, która zatrudnia ludzi na umowę o pracę, musi im zagwarantować kurs z bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki temu dowiadujemy się, z jakiego powodu drzwi stalowe przeciwpożarowe (serwis www) konieczne są w komercyjnej kuchni (sprawdź w LupusFire), oraz dlaczego te plastikowe są bardziej pożądane w biurach niż te drewniane. Jeśli jednak pragniemy żeby wszystko w naszej firmie było zapięte na ostatni guzik w razie kontroli, warto nabyć drzwi z atestem, zwłaszcza jeżeli zajmujemy się dziedziną, w której częste są uszkodzenia ciała.

Żeby zakupić sprzęt opatrzony certyfikatem BHP w ogóle nie musimy zakupować go urzędowo. Istnieją bowiem specjalistyczne marki, które trudnią się produkowaniem tego rodzaju przedmiotów. Znajdziemy u nich również drzwi stalowe przeciwpożarowe (zajrzyj jak działają klapy dymowe), w różnych wariantach cenowych. Jeśli mają być one stosowane w kuchni w prowadzonej przez nas restauracji, mniej kosztowny model będzie lepszy. Jeżeli z kolei maja one prowadzić do hali produkcyjnej, w której nierzadkie są wysokie temperatury, najlepiej będzie zainwestować w droższy egzemplarz. U tego konkretnego producenta możemy także znaleźć inne artykuły z atestem, jak gaśnice, instalacje elektryczne, apteczki i sporo innych. Jeżeli planujemy kompleksowe zakupy całego wyposażenia z certyfikowanymi produktami, warto nabyć wszystko w jednej kompanii, możemy wtenczas otrzymać rabat. Dowiesz się więcej tutaj: .
Jeżeli niezbędne nam są drzwi stalowe przeciwpożarowe, dobrze nabyć takie z certyfikatem BHP. Bowiem jeżeli będziemy posiadali w swej korporacji tylko takie produkty, w razie jakiegoś wypadku szybciej możemy liczyć na zwrot kosztów. Poza tym, produkty tego rodzaju lepiej sprawdzają się w krytycznych momentach, dbając o nasze bezpieczeństwo.

Leave a Reply

*