Akwarystyka – jak zacząć?

Akwaria dla rybek lub terraria trzeba wybierać w zależności od wielkości planowanej gromadki. Początkującym hobbystom specjaliści wskazują niewielkie klasyczne akwaria ze wzmacnianymi bokami.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy zacząć bez wysiłku wystarczy od razu odwiedzić sklep terrarystyczny, w którym zdobędziemy wszystko – zaczynając od piasku i małych kamyczków, a na specjalistycznych odżywkach dla roślin zatrzymując wydatki. Jeśli jednak chcemy utrudniać sobie nieco życie zdecydujmy się na samodzielne przygotowanie elementów wystroju terrarium. Wystarczy udać się za miasto, aby znaleźć nietypowe okazy kamieni – na przykład granity i różne inne, wzbogacające wnętrze naszego terrarium – .

Temperatura i światło

Przygotowując akwarium do zalania wodą i wpuszczenia tam rybek, trzeba dobrze przemyśleć, jakie gatunki chcemy hodować. Trtrzeba – przenieś mnie do strony -ybierać je tak, żeby temperatura wody, w której mają żyć była właściwa dla wszystkich gatunków. Lampy grzewcze ze sklepu to proste urządzenia, utrzymujące stałą temperaturę wody. Zapamiętajmy, że lampa w terrarium – w zależności od typu świetlówek – również może podwyższyć temperaturę. Więcej tego typu alampach (na tej stronie)łów: tutaj

Czysta woda

Aby wytworzyć rybkom komfortowe warunki, należy troszczyć się o filtrację wody. Filtry do akwarium każdy może kupić na wielu aukcjach internetowych i sklepach zoologicznych w Sieci – . Dobór narzędzia uzależniony jest od pojemności akwarium. Nieduże filtry wewnętrzne bardzo dobrze nadają się do małych akwariów, z kolei filtry zewnętrzne bez problemu pełnią funkcje w zbiornikach powyżej 100 litrów.

Leave a Reply

*