Akcja: jedziemy motocyklem

Prędkość, swoboda, adrenalina, wyścig z wiatrem, hałas silnika, dobiegający spod motoru to coś co fascynaci motorów lubią najbardziej. Na temat motocyklistów mówi się wiele negatywnych opinii. Często nazywa się ich dawcami narządów wewnętrznych, niespełna rozumu, drogowymi egoistami, którzy nie przejmują się z przepisami ruchu drogowego. Jednak pomimo tym nieprzychylnym głosom, z roku na rok zaczyna jeździć ich coraz więcej. Dlatego też ten tekst jest poświęcony nie starym i bez doświadczeń miłośnikom szos, którzy wsiadając na motor muszą jak motto powtarzać, że bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet.

Dostanie prawa jazdy kategorii A i posiadanie własnych dwóch kółek to nie wszystko. Trzeba przede wszystkim nie zapominać o niebezpieczeństwach w czasie podróży motorem, a każdy kolizja grozi niestety poważnymi obrażeniami, a nawet obrażeniami stałymi lub utratą życia. Dlatego warto zainwestować w odpowiednią ubiór, która zabezpieczy przed wywróceniem się z pojazdu.

rękawice motocyklowe

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna

Na rynku dostępnych jest wiele adresów sklepów z ubraniem motocyklową, które ubiorą każdego prowadzącego od stóp do głów. Ubiór kierowcy motoru musi przede wszystkim zapobiegać całe ciało i nie powodować dodatkowo ucisku lub uszkodzeń. Kurtki motocyklowe są zrobione bardzo często ze skóry lub – bezpłatny dostęp – innego materiału, które chronią przed wiatrem. Muszą mieć także wąsko obszyte rękawy, tak by uderzenie wiatru nie przenikał się do wewnątrz. Dobrym rozwiązaniem dla początkującego kierowcy motoru są kombinezony motocyklowe, które dodatkowo bronią klatkę piersiową przed upadkiem.Spodnie motocyklowe, tak jak kurtka muszą posiadać wycięte nogawki i przedmioty ochronne na nogach. Muszą też być komfortowe i podczas wędrówki nie krępować ruchów ani nie uwierać wrażliwych elementów ciała. Dodatkowym ważnym zakupem są ochronne rękawice na motocykl, które muszą chronić skórę rąk przed niską temperaturą i wygodne buty, które nie wywołają krzywdy w stawie skokowym. I najważniejsze kask! Każdy zaznajomiony kierowca motoru przyzna rację, że bez kasku na motor (pokrowiec na motocykl) można tylko wpatrywać się i do niego powzdychać. Ale pod żadnym W żadnym przypadku na niego nie wsiadać.

Kiedy kierowca spada z motoru w wyniku wypadku, głowa jest najbardziej wystawiona na uraz. Dlatego warto inwestować tylko w solidny strój, którego korzystanie podczas jazdy da same korzyści i da poczucie bezpieczeństwa np rękawiczki motocyklowe. Bo przecież nie ma dla motocyklisty nic piękniejszego niż następny zbliżający się sezon, kiedy znowu adrenalina i warkot silnika pochłoną go bez reszty.
Źródło: shima.pl

Leave a Reply

*