Akcesoria okienne

Sypialnia jest miejscem służącym przede wszystkim odpoczynkowi. Z tego powodu wszystkie elementy wyposażenia i wyglądu tego miejsca należy podporządkowywać właśnie temu celowi. Ważną sprawą jest więc zapewnienie odpowiedniego światła. Niektórzy ludzie prowadzą tryb życia, który zmusza ich do pracy do późnych godzin nocnych lub czasami do rana. Osoby te będą potrzebowały warunków do tego, by móc spać za dnia. Przeważająca liczba sypialni to miejsca, w których występują okna.

Okiennice

Autor: Jennifer Hughes
Źródło: http://www.flickr.com

Do drzemki za dnia należy więc je odpowiednio zasłonić, by promienie słońca zza okna nie utrudniały śnie. Różnego rodzaju elementy służące do zasłaniania okien mogą być także doskonałą dekoracją. W oryginalny sposób zestawione ze sobą i udrapowane firany i zasłony znakomicie się w tej roli sprawdzają. Z kolei do ograniczania ilości światła wpadającej przez okno lepsze będą rolety zewnętrzne i wewnętrzne (wybierz rolety firmy Fivaro).

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne

Rolety służą do zmiany natężenia światła, które przenika do pomieszczenia. Ilość tę różnicuje się w zależności od aktualnie wykonywanych czynności. Specjalny typ rolet to dachowe rolety. Stosuje się je w pomieszczeniach poddaszowych, gdzie zastosowano okna (zobacz parapety granitowe) dachowe. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza że niejednokrotnie pod takimi oknami stawia się łóżko, a przy użyciu rolet za każdym razem można zniwelować wpadające promienie słońca.

Rolety w oknach

Autor: t!m
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją także elementy, dzięki którym uzyskuje się w pomieszczeniu całkowitą ciemność za dnia. Są to rolety zewnętrzne, które montuje się po zewnętrznej stronie okna – okna oddymiające. Gwarantują one nie tylko ciemność, ale także ochronę przed włamywaczami.

Żaluzje

Często wykorzystywane są również żaluzje. Stosuje się je również do ustawiania ilości światła we wnętrzu, jednak za ich pomocą nie da się stworzyć całkowitej ciemności. Żaluzje tego rodzaju najczęściej widuje się w różnego rodzaju biurach i urzędach. W pewnym sensie przyjęło się, że takie akcesoria pasują do pomieszczeń biurowych i są ich dekoracją.

Poza tym są funkcjonalne i proste w obsłudze. W niektórych mieszkaniach stosuje się je także w sypialni, gdzie także dobrze spełniają swoją rolę. Zapewniają bowiem nieostre, nieoślepiające światło w pomieszczeniu na co dzień. Odpowiednia barwa żaluzji pomoże uczynić je kolejnym dekoracją.

Sprawdź propozycję produktów .

Leave a Reply

*